top of page

הנקראות ביותר: איך הפכה קונטנטו נאו למרכז סיפורים עולמי

נתנאל סמריק בראיון אישי נדיר

נתנאל סמריק

 

מה בדיוק קרה שם ?

הייתי כתב מפלגות צעיר בגלי צה"ל כשהתבקשתי לשדר את עצרת השלום הגדולה בכיכר מלכי ישראל. ניסיתי לעלות על הבמה כדי לראיין את ראש הממשלה יצחק רבין ואת שר החוץ שמעון פרס, חשבתי על הבחירות שיערכו בקרוב ורציתי לנסות לחלץ איזושהי התייחסות, אמירה, סקופ, אך הדרך הייתה חסומה. ביקשתי עזרה מיועצת התקשורת של ראש הממשלה. היא סימנה לאנשי השב"כ לפנות לי דרך.

עליתי לבמה. ניסיתי לראיין את ראש הממשלה יצחק רבין, אבל לא הצלחתי. עמדתי עם המיקרופון ביד, והריאיון נקטע פעם אחר פעם, שוב ושוב, בתשובתו לשאלה: "אדוני ראש הממשלה, יצחק רבין, האם הערב זו יריית הפתיחה בדרך למסע הבחירות שלך לראשות הממשלה?"

ראש הממשלה ושר החוץ נעמדו להצטרף ל"שיר לשלום" ונצמדתי מאחור אל שניהם. יחיד, רק אני והמיקרופון, הקלטתי אותם שרים עם מירי אלוני. כשהסתיים השיר חזרתי לשאול כמה מהשאלות שנקטעו קודם לכן והפעם ענה ראש הממשלה גם על השאלה החוזרת. כולם על הבמה היו באופוריה, ואני כבר תכננתי כיצד להשתמש בהקלטת רבין ופרס מזייפים במלוא גרון ובדיאלוג בינינו כדי להכין כתבת צבע נוספת ליום השידורים הבא למחרת.

ירדתי מהבמה למטה אל ניידת השידור של גלי צה"ל, הנחתי את האוזניות על הראש והתחלתי לשדר בשידור חי לתוכנית הרדיו "שישבת". בעודי משדר ומדווח על "שיר לשלום", נשאתי עיניי מעלה מהניידת וראיתי את כל הכיכר זזה אחוזת תזזית בכיוון לא מוסדר. פתאום רבבות אנשים רצים במהומת אלוהים.

להקשבה לראיון האחרון של יצחק רבין ז"ל חצי שעה לפני הרצח למיקרופון של גלי צה"ל בידי נתנאל סמריק

 

בעודי מקשיב לשידור החי והאזניות לראשי - לא יכולתי לשמוע את היריות.

החזרתי את השידור למגיש באולפן, אמרתי לו, "אני חוזר אליך ואעדכן אותך בעוד כמה דקות."

רצתי לתוך ההתקהלות ונגד כיוון ההמון בסמוך למדרגות. כך התחיל ליל השידורים הכי מטורף שאני זוכר.

 

לספר שכתב נתנאל סמריק שמופץ בצומת ספרים וסטימצקי

 

מהו הראיון האחרון בווידאו לטלוויזיה הדיגיטאלית שריגש אותך ?

 

רבים מהסיפורים האישיים נשמרים אצלנו בכספת. הם לא יוצאים לאור עד להחלטת גיבור הסיפור.

ישנם סיפורים מדהימים על פרשיות שהסעירו את המדינה, שגנוזים אצלינו לבקשת הכותב עד לרגע המדהים של לחיצת הכפתור של פרסום.

למשל ?

האיש שהקליט הקלטות סתר לכאורה בשליחות שר בכיר, מדבר לראשונה.

או האימא שפותחת את סגור ליבה לראשונה על סיפור העדות ששמעה מהבת שלה לפיה סבה תקף מינית את בתה ,את נכדתו ובעלה של גיבורת הסיפור סרב כל השנים לתמוך ולהאמין. האמא הצילה את הבת גם רגע לפני ששמה קץ לחייה.

לצפייה בתשובתו של נתנאל סמריק הקלק/י על התמונה

 

תקשורת אישית מיוחדת נרקמה בינינו לבין שרוני וינר, שבאומץ לב בלתי רגיל, כאן בעמדת הטלוויזיה במשרדי קונטנטו חשפה את סיפור גילוי העריות עם אביה החורג, שנכנס למשפחה אחרי שאביה נהרג במלחמת יום כיפור.

 

לצפייה בשרוני ויינר מתארת את המסע האישי שעברה הקליקו כאן

מה הסרט הדוקומטרי שיצרת שאתה לוקח אותו עימך ?

כולנו בצוות מרוגשים מסדרת סיפורי וסרטי הדוקו שפנו אלינו אנשים שבחרו בחיים. זו סדרה בתהליכי הפקה וצילום שנקראת " שנת בחירות", על אנשים שחייהם התפוררו כמעט ובחרו בחירה אמיצה ולא מובנת – לחיות.

לצפייה בתשובתו של נתנאל סמריק 

 

שמו את הפתק הכי חשוב בקלפי. להיות ראש הממשלה של החיים שלהם.

זכור ציבורית במיוחד הסרט הדוקו שפתח את שידורי יס – דוקו וגולל את הראיון הראשון עם רוצחו של נהג המונית דרק רוט. הרוצח בחר לפנות אלינו והצלחנו להכניס את המצלמה עד לתא השמור ביותר בכלא השמור ביותר בארגנטינה באישור נדיר של משרד המשפטים שם, במהלך תהליך ההסגרה.

 

התרגשנו לאחרונה יחד המייסד של מכללת המהנדסים הגדולה בדרום, פרופסור יהודה חדד שרק חזר עם המצלמות שלנו לבית ילדותו בשכונה ד' בבאר שבע, שם לא ביקר עשרות שנים.

 

לסרט המלא על פרופסור יהודה חדד

האם יש הבדל בין ראיון שטח או משרד לבין ראיון אישי באולפן הטלוויזיה ?

החוויה באולפן היא חוויה נדירה של טרנספורמציה אישית של גיבור הסיפור. בגלל המאפרת, המפיקה, אורלי פוקס, בגלל צוות הקונטרול והעטיפה הגראפית והתאורה המוקפדת. זו חוויה בממד אחר.

כמה מבין המאות הרבות של האורחים שלנו גם שמחו לשתף אחרי הראיון במילים של הכרת התודה

שמואל זהר ינאי – שתהליך הקידום של הראיון שערכנו חצה את חצי מליון הצפיות.

או שורה של חתני פרס ישראל שבחרו להוציא לאור את סיפורם באולפני הטלוויזיה שלנו.

 

הקליקו על השמות כדי לצפות בחתני פרס ישראל באולפני קונטנטו נאו:

נעם שריף, דוד הררי, אסא כשר, רון בן ישי.

 

מה הספר שליוויתם מההתחלה שאתה מחובר אליו ?

הוצאנו לאור לאורך השנים מאות רבות מאות של ספרים בשפות רבות: עברית, אנגלית, סינית, ערבית, גרמנית ועוד. כל ספר עם הצוות היעודי שלו המתמחה בשפה, בתוכן ובעיצוב המדויק בפנייה לקהלי היעד.

זכור במיוחד מאיר ברק שהוציא לאור עם הצוות שלנו בהובלת רננה סמואל, סמנ"כלית התפעול, ספרים ב-7 שפות שונות מבוססים על ספרו "הלוחש למניות",

 

יועצו הקרוב של יצחק שמיר, ראש הממשלה המנוח, אבי פזנר, ריגש אותי כשהזמין אותי לבמה בארוע ההשקה של הספר שיצרנו יחד עם כל הצוות ובקהל, במרכז רבין, יושבים שני ילדי ראש ממשלה – דליה, הבת של רבין ז"ל ויאיר, הבן של שמיר ז"ל כמו גם המשנה היוצא לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אלייקים רובינשטיין שבחר להתראיין לערוץ הטלוויזיה שלנו.

 

שנים ארוכות ליווינו את ספרו של המזכיר הצבאי של שרי הבטחון והנשיאים, שמעון חפץ, שאחרי תהליכי הכתיבה, העריכה, העיצוב וקבלת כל אישורי הביטחון ביקש באירוע ההשקה שנישא דברים לצד הרמטכ"ל לשעבר ,גבי אשכנזי. בהשקה קיבלו הד מיוחד דרך מצלמת הטלוויזיה שלנו דבריו הפומביים הנדירים, של המשנה המכהן לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, שנשא דברים בהשקה, כשסיפק תובנה גדולה על תפקידם של משרתי ציבור.

 

במסגרת הליווי שלכם של 360 מעלות של כל יוצר, אתם גם פועלים בדיגיטל, מהו אתר האינטרנט שעיצבתם ותכננתם שאתה במיוחד נהנת מיצירתו ?

זכינו ליצור שורה ארוכה של אתרי אינטרנט לאנשי אקדמיה מובילים ובכלל ליוצרים עם סיפור בינהם :

 יצחק (יצה) יעקב – איש הבטחון, טאניה מנדוזה זוגתו של יצה, ירין קימור – איש החשיבה היצירתית,

ברוך ברלינר – אומן ההלחנה, המתמטיקה והשירים ,פרופסור ברזניץ – מומחה הפיסכולוגיה והזכרון, תד בר – אמן הציור האינטואיטיבי, הרצל שפיר – המפכ"ל לשעבר , האלוף בדימוס, פרופסור ירון זיו

קשר אישי נדיר נוצר בינינו לאורך שנים ארוכות משותפות בין אבי הדרי, יועץ ארגוני בשיטת הגשטאלט לטיפול באמצעי אומנותיים ומוסיקאליים.

עימו בנינו אתרים חדשים בעברית ובאנגלית שלמעשה מסייעים לארגן את חייו המקצועיים ולפתוח דלת חדשה לעולם.

מה הוא קמפיין השיווק הדיגיטאלי שנגע בך במיוחד ?

ישנם כאן עשרות קמפיינים שיווקיים שבבסיסם קשר מקצועי עז עם גיור הקמפיין והסיפור.

אציין רק שניים, הקמפיין החברתי עם עורך הדין יוסף בדש המתמודד לראשות עיר.

עשרות שעות של חומר מצולם בשעות הקטנות של הלילה, לצד בניית מוניטין בפייסבוק של מאות מגיבים, מחוברים ומקושרים שלא היו שם עד שאנו סייענו להפנות אליו את הזרקור.

לצפייה בתשובתו של נתנאל סמריק הקלק/י כאן

 

 

מאד התחברנו גם לשרה מגן, מאמנת אישית שחיפשה איך לפתוח את העסק שלה העצמאי. כשהכרנו, לא היה בידיה דבר זולת עיניים נוצצות ואמונה אדירה בעצמה, לאורך חודשים של קמפיין משותף סייענו לה לזקק את סיפורה האישי, את האתר שלה וליצור עשרות לידים של לקוחות פוטנציאליים שמתעניינים בה ובסיפורה ובאים אליה לפגישות מכירה שבססו את הצעדים הראשונים של העסק העצמאי שלה.

מה היא תוצאות יחסי הציבור של הצוות שלצידך יצרת שנגעו בך אישית ?

ישנם כאן עשרות קמפיינים שיווקיים שבבסיסם קשר מקצועי עז עם גיור הקמפיין והסיפור.

אציין רק שניים, הקמפיין החברתי עם עורך הדין יוסף בדש המתמודד לראשות עיר.

עשרות שעות של חומר מצולם בשעות הקטנות של הלילה, לצד בניית מוניטין בפייסבוק של מאות מגיבים, מחוברים ומקושרים שלא היו שם עד שאנו סייענו להפנות אליו את הזרקור.

לצפייה בתשובתו של נתנאל סמריק הקלק/י על כאן

 

 

זכור לי במיוחד הקמפיין יחסי ציבור של דורון רובין. הנסיבות היו טראגיות שכן יממה קודם לחצנו יד עם חיוכו האוהב של האלוף במילואים, דורון רובין ז"ל.

הוא ישב ארוכות עם הצוות לסגור את טקסט הסיפור לספר שלו. בחר את הניואנסים האחרונים. בסיומו של התהליך, אמר, כעת נצא עם כל הכח ליחסי הציבור. חייכנו. נפרדנו. הוא יצא מהמשרד. כעבור יממה נפטר.

אספנו בסוף השבוע את עצמינו וראינו בכך צוואה אישית של דורון לסייע לכל הפניות הרבות של כלי התקשורת שקיבלנו, האיש, המנהיג, המצביא הצבאי שלא עושה הנחות לאף אחד.

לצפייה בחלק מהכתבות שפורסמו, הקליקו על שמות העיתונים:

ישראל היום

מעריב

וואלה

גלי צה"ל

ומה בירידי הספרים הבינלאומיים חיבר אותך ?

כמעט עשור שנים שאנו מייצגים כותבים עם הוצאות ספרים ברחבי העולם בירידי הספרים של לונדון ושל פרנקפורט. כל ספר יש לכוון למוציאים לאור הרלוונטיים שלו.

 

פתח גדול במיוחד פתחנו לספרים של הכותבים שאיתנו לספריות דיגיטאליות בכל העולם, על ידי מפיץ דיגיטאלי מוביל במעל 70 מדינות בשורה ארוכה של שפות. הספריות הדיגיטאליות כבסיס להמשך הרצאות ברחבי העולם.

רגע מתוק שהרגשת הצלחה בירידי הספרים בסין שם אתם מפיצים כבר יותר מחמש שנים ?

ההזמנה האחרונה לסין כבר היתה לשאת דברים בפני באי אחת ההוצאות לאור הגדולות בסין על תהליכי היציאה לאור החדשניים של קונטנטו נאו. תהליכים שכוללים ווידאו ודיגיטל, שיווק ותרגומי ספרים. האמון הגדול בהזמנה לנאום, ההקשבה הגדולה, החוזים החדשים, ההכרה בתקשורת החברתית המקומית בסינית, אחרי, חיממה את ליבי. זכינו בשנה החולפת להוציא לאור כמעט 30 ספרים נבחרים עם ממשלת סין באמצעות מוציאיה לאור.

היה זה רגע מתוק במיוחד, אחרי דבריו של דני יתום, ראש המוסד לשעבר שספרו נבחר, בזכות קמפיין השיווק שלנו לאורך כ-3 שנים, לתרגום מאגלית לסינית, כבסיס לשיתופי פעולה.

 

לצפייה בנאום דני יתום ביריד סין 2017, עם השקת ספרו בסין, בסינית עם בכירים בממשל שם.

מה הצעד הראשון כדי להיפגש ביחד עם נתנאל סמריק ?

כדי לתאם פגישה, נפגשים תחילה למפגש הכרות ראשוני עם יועצי היציאה לאור עם הצוות שמקיף את נתנאל סמריק בחברת קונטנטו נאו ובמיוחד עם רננה סמואל, סמנכ"ל התפעול.

רננה בפגישה מקשיבה לעיקרי הסיפור ומשתפת בסיפורה של קונטנטו נאו:

נתנאל סמריק הוא הבעלים והמייסד של ההוצאה לאור קונטנטו נאו – או בשמה הבינלאומי ContentoNow   

 החברה שמה לה למטרה להוציא לאור סיפורים של יוצרים מרחבי העולם  באמצעות:

ראיונות אישיים ב e-TV, סרטים דוקומנטאריים, ספרים, אתרי אנטרנט, קמפיינים שיווקיים מבוססים על ליווי והובלה אישית של גיבור הסיפור.

ראשיתו של כל מסע בפגישה אישית פנים אל פנים עם נתנאל סמריק או בחבר צוות שמקיף אותו.

הפגישה מתקיימת במשרדי החברה ברמת החייל בתל אביב או אם היוצר מתגורר ברחבי העולם אז בווידאו סקייפ או ווטסאפ או פיסבוק.

קונטנטו נאו,  משתמשת רבות באמצעים הדיגיטאליים טכנולוגיים העומדים לרשות כולנו כיום, כדוגמת בלוגים באינטרנט, רשתות חברתיות כמו טוויטר ופייסבוק וכתבות באתרים שונים באינטרנט, ומסייעת לכותביה לשווק את סיפוריהם תוך שימוש רב בערוצים השונים שמציע הרשת האינטרנטית.

חלק מהספרים שראו אור בעזרת הוצאה זו נכתבו על ידי אנשי ציבור ידועים, פוליטיקאים, שחקנים או זמרים.

 

הרמטכ"ל לשעבר דני חלוץ עם נתנאל סמריק בהשקת ספרו

ראש המוסד לשעבר כרמי גילון עם נתנאל סמריק בהשקת ספרו

 

ראש נתיב לשעבר, יעקב קדמי, עם נתנאל סמריק בהשקת ספרו

 

האלוף במילואים וחתן פרס ישראל דורון אלמוג, עם נתנאל סמריק בהשקת ספרו באנגלית

 

סיפורים אחרים נכתבו על ידי אנשים אנונימיים לחלוטין אך בעלי סיפור מרתק, שרצו להעניק לקוראים, לגולשים, לצופים ולמאזינים בארץ ובעולם הצצה לתוך עולמם הפנימי והמסר שלהם בחיים. הספרים היוצאים בהוצאת קונטנטו נאו נקראים על ידי מגוון קוראים בארץ, והם אף מתורגמים לאנגלית ולסינית ומתפרסמים ברחבי העולם.

נשמח להיפגש ולשוחח. להכיר ולהקשיב לך.

מה הסיפור המדהים שלך שתרצה שיצא לאור ?

מתי נח לך להגיע למשרדינו ברמת החייל ברחוב הברזל 3, בתל אביב ?

קומה 4.

איך כל מפעל החיים הזה התחיל?

נתנאל סמריק החל לעבוד בתחום התקשורת וההוצאה לאור מגיל צעיר.

בגיל 16 נבחר למשלחת השגרירים הצעירים של ישראל על ידי משרד החוץ להוציא לאור את סיפורה של מדינת ישראל במרכז אמריקה.

אחרי מסע הכשרה לעשייה תקשורתית, שכלל סמינר שהוביל אז גם בנימין נתניהו ונציגי ההסברה הבכירים של ישראל, נשלח נתנאל סמריק, כחלק ממשלחת הדור הבא של שגרירי ישראל, לגואטמלה, קוסטריקה ומקסיקו כדי לייצג את ישראל בהרצאות מול אלפי בני נוער ומבוגרים חברי קהילות, עשרות אולפני טלווויזיה ורדיו, הכל בשפה הספרדית.

כבר בתקופת שירותו הצבאי שימש ככתב בגלי צה"ל ככתב בשלושה תחומים שונים: כתב לענייני בריאות והסתדרות, צבאיים ומפלגתיים. במהלך השירות הצבאי הכיר סמריק אנשים רבים ששיתפו אותו בסיפוריהם האישיים ובניסיונם כאנשי מקצוע. סמריק מצדו עסק בהוצאה לאור של סיפורים אלה בעזרת תכנית רדיו וראיונות אישים וכתבות לרב שעשה לצד תוכניות חדשות שהפיק וערך וגם הגיש.

במקביל לשירותו הצבאי, ערך סמריק תכניות גם בערוץ 2 , תוכנית הפריים טיים של רפי רשף, בשידורי קשת.

התוכנית עובדה עם אילנה דיין שבה שימש מהעורכים הצעירים בתולדותיה.

וכבר בשלב זה הבין שהוא רוצה להקים הוצאה משלו שתלווה סיפורים מרתקים ותסייע ליצור אותם ולהגיע איתם לקהל המדויק עבור כל סיפור וסיפור.

הוא נבחר על ידי ערוץ 2, שידורי רשת להביא את המשדר הדוקומנטארי הראשון מניו יורק אחרי נפילת התאומים בהגשת יעקב אילון.

וכן הוציא לאור את יונית לוי, שפנתה אל סמריק שיסייע בעדה ליצור את הסרט הראשון שלה מארה"ב בסיקור מסע הבחירות לנשיאות שם.

יהורם גאון ביקש שיסייע בעדו ליצור תוכנית פריים טיים בלילות שישי בערוץ הראשון, שישי בגאון.

קונטנטו נאו החלה כקונטנטו דה סמריק את דרכה בכך שהוציאה לאור סיפורים גם במסגרת התכנית "ישר ללב", ששידורה תוזמן לשעת לילה מאוחרת  ושודרה ברצף בלילות ערוץ 2 , רשת, במשך שנים.

הבקרים של ערוץ 10, הזמינו סרטים עם ראיונות אישיים לשידור גם אצלם, בתוכנית "היוצאים לאור"

כיום מחלק נתנאל סמריק את זמנו בין מפעל חייו שלו לבין משפחתו. הוא נשוי לאסנת ולשניהם שלושה ילדים: אייל (בן ה-15), קסם (בת 17)  ואריאל (בת 12).

זוגתו של נתנאל, אסנת סמריק, היתה שותפה להקמת החברה ושנים ארוכות ריכזה את השיווק בה. אסנת  כתבה והוציאה לאור ספר, "הנדי" על מלאכות משפחתיות.

בשנים האחרונות אסנת משמשת כמורה בבית ספר ברוח האנטרופוסופיה, ומספרת על ימי במיוחד על הרגע המטלטל בחייה.

אסנת סמריק – לרגע המרגש בחייה

 

היום מי שפוגשת לצד נתנאל , את היוצרים ואת המתאימים מלווה בדרך, כסמנכ"ל התפעול של קונטנטו נאו, הינה רננה סמואל. אשת שירות מהמעלה הראשונה. כותבת ספר לפעוטות וגם בעצמה נושאת עימה סיפור אישי מרתק.

לצפייה ברננה סמואל מתראיינת ל"ישר ללב

 

אם יש לך סיפור מדהים שתרצה או תרצי להוציא לאור. נשמח להיפגש ולהכיר. לבחון האם אנחנו נוכל לשמש לך בית מקצועי ולבנות מערכת יחסים מיטיבה ותומכת למסע זה.

אם כן, מוזמנים ליצור קשר:

לינק ליצירת קשר

לטלפון: 03-5616666

באמצעות:

 פייסבוק

לינקדאין

אינסטגרם

טוויטר

ונטנטו נאו  משתמשת רבות באמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשות כולנו כיום (כדוגמת בלוגים באינטרנט, רשתות חברתיות כמו טוויטר ופייסבוק וכתבות באתרים שונים באינטרנט), ומסייעת לכותביה לשווק את סיפוריה תוך שימוש רב בערוצים השונים שמציע הרשת האינטרנטית.

חלק מהספרים שראו אור בעזרת הוצאה זו נכתבו על ידי אנשי ציבור ידועים, פוליטיקאים, שחקנים או זמרים. אחרים נכתבו על ידי אנשים אנונימיים לחלוטין שרצו להעניק לקוראים בארץ ובעולם הצצה לתוך עולמם הפנימי. הספרים היוצאים בהוצאת קונטנטו נאו נקראים על ידי מגוון קוראים בארץ, והם אף מתורגמים לאנגלית ולסינית ומתפרסמים ברחבי העולם.

נתנאל סמריק הוא הבעלים והמייסד של ההוצאה לאור קונטנטו נאו.  החברה שמה לה למטרה להוציא לאור סיפורים והגיגים של אנשים שונים ברחבי הארץ.

מאות יוצרים בוחרים בנתנאל סמריק לאורך קריירה של כמעט 30 שנה.

כל יוצר סיפור שרוצה להוציא לאור את סיפורו ומאמין בעצמו ובדרך שאנו מובילים, מקבל יחס אישי ומעטפת שירותים של 360 מעלות. אנשי עסקים, ואקדמיה, יוצרים, אומנים וסופרים, אנשים ידועים בכל העולם ואילו הידועים רק בתחומם, בוחרים להכניס את המצלמה/המיקרופון/העט של קונטנטו נאו אל מגירות סודיות שלא נפתחו מעולם.

ספר לנו על הרגע המטלטל ביותר בחייך ?

השידור החי מהכיכר רגע אחרי רצח ראש הממשלה רבין, אז הסתבר שזומנתי להוציא לאור את מילותיו האחרונות של רבין בראיון ובמידה מסוימת, בחוכמת בדיעבד, להזהיר אותו, כאשר אני שואל אותו 3 פעמים על הבמה, מאחורי הקלעים, דקות לפני שנורה 3 פעמים: "האם העצרת הערב, היא יריית הפתיחה במסע לראשות הממשלה ?"

איך כל זה התחיל?

נתנאל סמריק החל לעבוד בתחום התקשורת מגיל צעיר. כבר בתקופת שירותו הצבאי שימש ככתב בגלי צה"ל ככתב בשלושה תחומים שונים: כתב לעניינים מדיניים, צבאיים ומפלגתיים. במהלך השירות הצבאי הכיר סמריק אנשים רבים ששיתפו אותו בסיפוריהם האישיים ובניסיונם כאנשי מקצוע. סמריק מצדו עסק בהוצאה לאור של סיפורים אלה בעזרת תכנית רדיו. במקביל לשירותו הצבאי, ערך סמריק תכניות גם בערוץ 2 וכבר בשלב זה הבין שהוא רוצה להקים הוצאה משלו.

קונטנטו נאוו החלה כקונטנטו דה סמריק את דרכה בכך שהוציאה לאור סיפורים שהתבססו על התכנית "שישי בגאון" ולאחר מכן עברה לערוך תכנים משלה במסגרת התכנית "ישר ללב", ששידורה תוזמן לשעת לילה מאוחרת.

כיום מחלק נתנאל סמריק את זמנו בין הוצאת הספרים שלו לבין משפחתו. הוא נשוי לאסנת ולשניהם שלושה ילדים משותפים: אייל, קסם ואריאל.

בנוסף, ל נתנאל סמריק ערוץ ביוטיוב בשם Content Now שבו הוא מראיין מפורסמים שונים לגבי הספרים שהם הוציאו לאור בעזרת קונטנטו נאוו.

bottom of page